COLD IPA

ARCTIC WAVE

Podmanivá Arctic Wave COLD IPA vařená s ležáckými kvasnicemi při nižších teplotách, ale ne při tak nízkých, aby se z ní stal India Pale Lager.

Cold IPA je žhavé téma letošního roku. Pivo kvasí s použitím ležáckých kvasnic za nižších teplot a vytváří křupavé, pitelné, ale štědře chmelené India Pale Ale. Ležácké kvasnice poskytují čistší aromatický profil ve srovnání s vyššími estery při použití tradičních pivních kvasnic. Kvašení za nižších teplot, než je běžné také vytváří lehčí tělo, která pomáhá zvýraznit jasné aromatické chmely Ekuanot, Idaho 7 a Simcoe. Maximální lehkosti piva je docíleno použitím rýže za účelem poskytnout zkvasitelné cukry pro „vysoké prokvašení“ – vyšší přeměnu cukru na alkohol pro dosažení suššího profilu piva.

– – –

Cold IPA is a hot topic this year. The beer is fermented using lager yeast at lower temperatures to create a crisp, drinkable, but generously hopped India Pale Ale. The lager yeast provides a cleaner flavor profile compared to the higher esters when using traditional beer yeast. Fermenting at lower than normal temperatures also creates a lighter body that helps bring out the bright aromatic hops of Ekuanot, Idaho 7 and Simcoe. Maximum beer lightness is achieved by using rice to provide fermentable sugars for „high fermentation“ – a higher conversion of sugar to alcohol to achieve a drier beer profile.

Charakter

EXTRAKT
13 %

ALKOHOL
4,9 % obj.

HOŘKOST
35 IBU

Suroviny

SLAD
Plzeňský slad

CHMEL
Ekuanot
Idaho 7
Simcoe

KVASNICE
Nova Lager

VODA

OSTATNÍ
Rýže

%
Stupňovitost
IBU
Hořkost
% obj .
Alkohol