Tričko, které pomáhá

Tričko, které pomáhá

Pomozme malé albertce v její nelehké cestě životem.

Přidáváme se tímto jako podporovatelé k akci Tričko, které pomáhá malé Albertce. Budeme rádi, když se připojíte i vy a pomůžete Albertce zlepšit její situaci a návrat do normálního života.
Akci organizuje náš servis man a dodavatel pivovarské technologie pan Milan Doubek, HD Servis. Tímto se připojujeme a sdílíme akci TRIČKO, KTERÉ POMÁHÁ.

ZAKOUPENÍM TRIČKA ZA 449,- Kč POMŮŽETE S REHABILITACEMI A POMŮCKAMI, KTERÉ BERTIČKA POTŘEBUJE. O JEJÍM PŘÍBĚHU SI MŮŽETE PŘEČÍST NÍŽE.

Akce Tričko, které pomáhá:

Kdyby jste tuhle brýlatou , culíkatou,  rozesmátou  holčičku potkali s maminkou  možná by jste nic nepoznali. Ale pak by jste si třeba řekli proč je v tak velkém kočárku, proč už nejde za ruku, proč je  v kočárku je připoutaná speciální vestičkou, proč má na hlavičce dvě modré kolečka od kterých vedou káblíky k něčemu co neznáte a je  to na vestičce 

Zde máte odpověď

Albertka se narodila v 31. týdnu velmi nečekaně a rychle. Do této doby se jednalo o bezproblémové těhotenství. Bertička při svém narození měřila pouhých 38 cm a vážila 1335 g. Lékaři podávali léky na dozrání plic a na odvodnění těla, aby Bertičce opadly otoky. Bohužel se tak nedělo. Třetí den se objevily vážné komplikace. Nejdříve došlo ke krvácení do plic, proto byla Bertička zaintubována téměř dva měsíce. Následně se její stav po další dny zhoršoval a Bertička se ocitla v kritickém stavu. I přes nepřetržitou profesionální péči a snahu lékařů a zdravotních sester nereagovala Bertička dostatečně na podávané léky a nedocházelo ke zlepšení. Během dvou týdnů několikrát oběhově selhala. Jako další komplikace se objevil zánět střev, kvůli kterému muselo dojít k opětovné intubaci. Bertička však o svůj život bojovala a tak si měsíc po narození mohla maminka Albertku konečně pochovat.

Trvalo dlouhé dva měsíce, než konečně došlo ke zlepšení celkového stavu malé Albertky. Její cesta vedla přes oddělení RSE, JIP a oddělení intermediální péče, kde se Bertička naučila pít z lahvičky a začala konečně přibírat. Své první Vánoce strávila Albertka doma s mámou a tátou. Po dlouhý 115 dnech v nemocnici byla konečně propuštěna domů.

Tím však dlouhý boj neskončil. Následovala řada vyšetření a hledání odpovědi na otázku, co způsobilo Bertičce četné potíže. Odpověď na tuto otázku se však zatím nepodařilo žádnému odborníkovi zjistit.

Bertička je hypotonická a těžce motoricky zaostalá, trpí slabozrakostí a je neslyšící. Ve svých 2,5 letech neudrží hlavičku, proto také není schopna sama sedět. Potřebuje speciální vybavení, aby mohla sedět, proto jí rodiče pořídili speciální židličku i kočárek, ve kterém může sedět a prohlížet si svět kolem sebe. V únoru 2020 došlo k oboustranné kochleární implantaci, je tedy potřeba s Bertičkou trénovat a poslouchat různé zvuky. Dnes již poznává hlasy svých nejbližších a zálibu má také v poslouchání zvuků zvířat.

Malá Albertka absolvuje speciální fyzioterapie, cviky Vojtovy metody pak doma cvičí čtyřikrát denně. Pravidelně absolvuje cvičení na Neuro klinice Armandi, jezdí na hipoterapie i canesterapii. Speciálně musí cvičit nejen ergoterapii pro zlepšení fungování pohybu rukou, ale i orofaciální stimulace, které pomáhají vyřešit její problém s polykáním. Jako rodiče bychom nyní rádi Bertičce dopřáli i ambulantní rehabilitace na nově vzniklé neuro klinice Astra. Doma se s Bertičkou pracuje a neustále cvičí, ale je vidět pokrok vždy, když ji vezme do ruky zkušený terapeut.

Přes veškeré hendikepy, které Bertička má, je to usměvavá, upovídaná holčička, která ráda komunikuje s okolím a je mezi lidmi. Dokáže se svým speciálním způsobem pohybovat po zádech po pokoji. 

Snaha zařídit Bertičce co nejvíce „normální“ život však stojí spoustu peněz. Pro Bertičku jsou velkou nadějí neuro rehabilitační pobyty, hipoterapie a intenzivní rehabilitační pobyty, které jsou finančně velmi náročné a my jako rodiče nejsme schopni všechny potřebné rehabilitace zaplatit.

Zakoupením trička pomůžete s rehabilitacemi a pomůckami, které Bertička potřebuje. Obrázek vytvořila sama Bertička letos v únoru, malovala štětcem i dlaněmi, ale hlavně srdcem.

Celá částka za Vámi zakoupené tričko bude putovat  na transparentní účet 123-294710277/0100  Alberta Stejskalová

V případě zájmu kontaktujte doubek.hd@seznam.cz  s požadavkem na velikost a bude vám zaslán vs symbol pro platbu na transparentní účet ,připojte adresu na kterou se má tričko zaslat.

Pokud by jste měli zájem o jinou barvu trička napište, je možné je udělat.

Veškeré náklady na výrobu a distribuci jsou sponzorovány firmou Milan Doubek HD Servis.

Děkujeme za podporu.

Rodinný pivovar Vik a Milan Doubek HD Servis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *