Nové ocenění – Zlatá pivní pečeť 2021

Nové ocenění – Zlatá pivní pečeť 2021

2. A 3. MÍSTO pro Pivovar Vik NA XXXI. MEZINÁRODNÍM PIVNÍM FESTIVALU - ZLATÁ PIVNÍ PEČEŤ 2021

International Beer Festival Budweis, je nejprestižnější pivovarnickou cenou v České republice. V letošním roce se účastnilo soutěží 271 pivovarů z 24 zemí celého světa. Ve 35 pivovarnických kategoriích soutěžilo 1409 vzorků. Expertní degustace se uskutečňují za účasti odborníků v oblasti pivovarnictví, potravinářství a certifikace kvality. 

Asi jedinná pivní soutěž v ČR, které se náš pivovar aktivně účastní. Jedná se o soutěž s největším počtem pivních vzorků. Ideální soutěž, kde si pivovar ověří, jak si stojí v porovnání s místní i mezinárodní konkurencí.

Jsme moc rádi, že se dvě naše piva umístila na stupních vítězů. Je to o to cennější, že se jednalo o naši první účast a za našimi pivy skončili opravdu dobrá piva ze známých a populárních českých pivovarů. Je to závazek do budoucna dělat stále ta nejlepší piva.

Na stupních vítězů se umístili:

British Golden Alevík 11°

British Golden Alevík je velmi dobře pitelný osvěžující ale. Základem je kvalitní britský slad, který Alevíku propůjčuje lehké tělo. Příjemnou vyváženou hořkost anglických chmelů Fuggles a Bramling Cross dotváří výrazný aromatický Mosaic, který pivu dodává vůni a chuť tropického ovoce, limetky a citrusů.

Wildberry Sorbet 13°

Wildberry je ovocný sorbet s příjemnou kyselostí pouze z ovoce. Sametové, ovocné, nádherně zbarvené a velmi osvěžující. Do piva byla přidáno velké, opravdu velké množství lesního ovoce – ostružin, borůvek, černého rybízu, lesních jahod a především malin. Ovoce dodává pivu příjemnou kyselost, která je vyvážena sametovou chutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *