EAST COAST IPA

El Dorado

Eeast coast IPA El Dorado - jemná hořkost, krémově hladké tělo a znatelné chmelové ovocné tóny

Základní charakter nové East Coast IPY je její hladká konzistence a jemná vůně se silnou plnou chutí, pivo má voňavé hutné sladové tělo doplněné méně hořkým řešením a sametovou tropickou chutí s tóny ananasu a tropického ovoce, melounu a peckovic.

East Coast IPA (také nazývána IPA Nové Anglie) v posledních několika letech vzrostla na popularitě. Při jejím vaření dochází k biotransformaci, tedy k procesu, ke kterému dochází, když se chmel přidá ke specifickým kmenům kvasinek, používaným na východním pobřeží. Díky tomuto zajímavému procesu je pivo lahodně šťavnaté a zamlžené.

– – –

The core character of the new East Coast IPA is its smooth consistency and smooth aroma with a strong full-bodied flavor, the beer has a fragrant thick malt body complemented by a less bitter finish and a velvety tropical flavor with notes of pineapple and tropical fruit, melon and stone fruit.

East Coast IPA (also called New England IPA) has grown in popularity over the past few years. Brewing it involves biotransformation, a process that occurs when hops are added to specific yeast strains used on the East Coast. This interesting process makes the beer deliciously juicy and hazy.

Charakter

EXTRAKT
15 %

ALKOHOL
5,9 % obj.

HOŘKOST
30 IBU

Suroviny

SLAD
Plzeňský slad
Pšeničný slad

KVASNICE
Lallemand Verdant IPA

CHMEL
Simcoe
Amarillo
CRYO El Dorado

VODA

OSTATNÍ
Ovesné vločky

%
Stupňovitost
IBU
Hořkost
% obj .
Alkohol